15 kwietnia klasy IV - VI zaprezentowały przedstawienie, które wprowadziło wszystkich w świąteczną atmosferę. Właśnie o tradycjach i obrzędach czyli malowaniu pisanek, świątecznym śniadaniu i polewaniu wodą w wielkanocny poniedziałek opowiedzieli uczniowie w przedstawieniu. Nie zabrakło również kurczaczków i wielkanocnego zajączka, który obdarował wszystkich świątecznymi smakołykami. Na spektakl składały się recytacje wierszy o tematyce świątecznej, które znakomicie wprowadziły widzów w piękny czas Wielkanocy. Na zakończenie Pani Dyrektor złożyła wszystkim uczniom i pracownikom szkoły życzenia - spokojnych i radosnych świąt.
W tym roku nasza szkoła po raz drugi przyłączyła się do akcji „Pola Nadziei”, mającej na celu propagowanie idei opieki hospicyjnej, uwrażliwienie dzieci i młodzieży na potrzeby osób chorych i cierpiących oraz wsparcie finansowe hospicjów. Kwiatowym symbolem tej akcji są żonkile.
Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego przeprowadzili zbiórkę na potrzeby Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci, podczas której udało się zebrać 383,60 zł ! Każda osoba wspierająca akcję otrzymała pamiątkowego żonkila.
Wszystkim, którzy wsparli tę akcję serdecznie dziękujemy za zrozumienie, hojność i okazane serce!
W tym roku szkolnym po raz pierwszy 13 uczniów Naszej szkoły z klas 4-7 przystąpiło do trzyetapowego Ogólnopolskiego Konkursu Matematyczno-Informatycznego Instalogik. Konkurs pod honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej jest szansą na sprawdzenie umiejętności z podstaw programowania i zastosowanie matematyki i logicznego myślenia. Do drugiego etapu zakwalifikowało się 6 uczniów a następnie 3 z nich znalazło się w trzecim etapie z szansą na tytuł finalisty lub laureata. I oto znamy wyniki:
Jakub Nawracaj - Laureat III miejsca - najlepszy wynik w powiecie dębickim
Ameli Cius - Laureat III miejsca - trzeci wynik w powiecie dębickim
Julia Guziec - Laureat III miejsca - najlepszy wynik w gminie Jodłowa
Wielkie gratulacje!
Wielkie gratulacje dla każdego z osobna uczestnika konkursu, dzięki nim była mobilizacja i większe szanse dla naszych przyszłych laureatów.
3 kwietnia 2025 roku. w naszej szkole odbyły się uroczyste obchody Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci. Był to wyjątkowy dzień, bo uczniowie mieli na sobie stroje ludowe lub biało-czerwone. W akcji wzięli udział nauczyciele, rodzice, uczniowie i Pani Dyrektor. Czytano wiersze znanych i lubianych polskich poetów. Było też piękne przedstawienie o wróżkach oraz Kiermasz Książek. Ten dzień był bardzo radosny, barwny i przyjemny. Dziękuję wszystkim za ogromne zaangażowanie w tę akcję.
31 marca kl.7 uczestniczyła w lekcji online pt. "Hejt, trolling i memy - o naruszeniu dóbr osobistych w Internecie z perspektywy prawa cywilnego i karnego" w ramach Dnia Edukacji Prawnej. Spotkanie prowadził sędzia orzekający w Sądzie Okręgowym w Poznaniu, Kajetan Kosterkiewicz – zastępca koordynatora ds. Edukacji Prawnej Sądu Apelacyjnego w Poznaniu. Celem e-lekcji było przekazanie wiedzy na temat tego jak chronić swoje bezpieczeństwo oraz godność w przestrzeni wirtualnej, a także dostrzegać i szanować dobra osobiste innych. Była to wyjątkowa okazja, by zdobyć wiedzę na temat edukacji prawnej i obywatelskiej, a także profilaktyki bezpieczeństwa w sieci.
Planeta, na której żyjemy, jest tylko jedna. Musimy więc dbać o nią, aby była domem nie tylko dla nas i dla przyszłych pokoleń, ale także dla wszystkich zwierząt i roślin.
Aktywnie uczcijmy Dzień Ziemi:
Wybierz sobie jeden ze sposobów świętowania Dnia Ziemi i podziel się z nami krótką informacją lub zdjęciem i prześlij na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
- posprzątaj okoliczny teren, las lub podwórko;
- wyłącz światło, gdy go nie potrzebujesz;
- posadź drzewo w swojej okolicy;
- ogranicz zużycie plastiku w codziennym życiu, wybieraj naczynia jednorazowe ekologiczne;
- wybieraj lokalne i ekologiczne produkty;
- zwróć uwagę na ekologiczne środki higieny;
- korzystaj z ekologicznych środków czystości;
- promuj edukację ekologiczną wśród znajomych.
31 marca uczniowie z klas 0-III wraz z opiekunami wybrali się do Domu Kultury Mors w Dębicy na przedstawienie teatralne pt. "Szalone bajeczki z dziadunia teczki" oparte na wierszach J. Brzechwy i J. Tuwima. Oplecione bajkową scenerią wiersze sprawiły, że dzieci same głośno opowiadały na stawiane w nich pytania. Ciekawie zostały przedstawione wiersze Jana Brzechwy m.in.: „Sroka”, „Żaba”, „Katar”, „Skarżypyta”, „Sum” oraz wiersze Juliana Tuwima: „Aeroplan”, „Okulary”, „Rzepka”. Zabawne dialogi wypowiadane przez aktorów powodowały, że na sali słychać było śmiech małych słuchaczy. Dzieci mogły w przystępny sposób zapoznać się z klasyką polskich wierszy. Największym przeżyciem dla dzieci było zaproszenie na scenę i wspólna inscenizacja wiersza „Rzepka”. Na koniec wszystkie dzieci razem z aktorami zaśpiewały piosenkę „Fantazja”, a ich radości nie było końca.