Dzień Języków Obcych

41c91b94 1ee2 4ddd a255 24c38cfe1436Co roku w kwietniu w naszej szkole obchodzimy Dzień Języków Obcych. Celem wydarzenia jest uświadomienie uczniom korzyści płynących z nauki języków obcych i podkreślenie ich znaczenia w naszym życiu, przełamanie bariery nieśmiałości w prezentowaniu umiejętności językowych, propagowanie zdrowego współzawodnictwa, kształtowanie postawy szacunku wobec innych kultur. W ramach celebracji tego dnia Małgorzata Zima, Weronika Leja, Amelia Cius oraz Martyna Fijołek prezentowały utwory w różnych językach podczas Międzyszkolnego Konkursu Piosenki Obcojęzycznej w Brzostku. Poza tym, uczniowie klas I-III poznawali różne zwroty z języka codziennego, ale w obcojęzycznym wydaniu. Klasy starsze miały natomiast okazję sprawdzić się podczas quizu interaktywnego. Nikola Pruchnik, Małgorzata Zima oraz Patryk Drąg wykazali się największą wiedzą na temat języków obcych i otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki.